Містобудівні документи сіл Щасливе та Проліски розробляються в ДП «УкрНДІпроцивільсільбуд». Головний архітектор підприємства Сергій Маркітаненко, який працює над розробкою документів і який прибув на його презентацію, зазначив, що фахівці, працюючи над генпланами, брали до уваги фактори зовнішнього впливу. Вони для обох сіл однакові. Це, в першу чергу, близьке розташування столиці, аеропорту та магістральної траси «Київ-Харків» щодо Щасливого та Пролісків.
Так, у селі Проліски нині проживає 2 тис. 400 осіб, прогнозується збільшення кількості до 3 тис. 700 чоловік, а ось у Щасливому, де нині мешкає 4 тис. 300 жителів, кількість населення збільшиться в 2,5 рази й сягатиме понад 10 тис. 500 осіб», — зазначив на зібранні Сергій Маркітаненко.
Щодо Пролісків. Так склалося історично, що село формувалося навколо нафтобази, яка на той час забезпечувала й розвивала інфраструктуру цього села. Тож сьогодні в цьому селі, як наголосив архітектор, є лише дві земельні ділянки для житлової забудови. Враховуючи зростання кількості населення, у селі планується будівництво школи, каналізаційно-насосної станції та трансформаторної підстанції.
Проліски розташовані вздовж магістральної траси державного значення, де потужний пасажиропотік. Таким чином, тут можуть бути збудовані об’єкти, які відкриють тисячі робочих місць. Вздовж дороги можна планувати будівництво комерційних приміщень.
— У Пролісках також існує проблема сміттєзвалища, яке офіційно закрите, але ним продовжують користуватися. Проблема зі сміттям болюча для багатьох громад, які не захочуть приймати «чуже» сміття. Тому варто на «своїй» території передбачити будівництво сміттєпереробного заводу чи підприємства з переробки сміття, — зазначив Сергій Маркітаненко.
У Пролісках є лісові масиви, які можна було б використати для створення зон відпочинку. На жаль, відповідних пропозицій під час розробки генплану від місцевої громади так і не надійшло.
За інф. "Вісті Щасливе"